Pokaż język

Języki otwierają drzwi – do wiedzy, przyjaźni, kariery, świata…

Pokaż język

Języki otwierają drzwi – do wiedzy, przyjaźni, kariery, świata…Aby ich nauka była efektywna, należy zacząć ją jak najwcześniej, gdyż dzieci uczą się języków obcych szybko, w łatwy sposób. Ich aparat artykulacyjny w wieku wczesnoszkolnym jest jeszcze tak plastyczny, że są one w stanie imitować niemalże każdy dźwięk. Otwartość, ciekawość i spontaniczność sprawiają natomiast, że maluchy nie doświadczają oporów i zahamowań związanych z używaniem obcego języka.

Aby więc w pełni wykorzystać potencjał dzieci w klasach najmłodszych ,Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Kłodzku umożliwia im naukę dwóch  języków obcych. Jako jedyna szkoła podstawowa w powiecie oferuje swoim uczniom, obok możliwości poznawania języka angielskiego, także naukę języka hiszpańskiego, który jest jednym z najczęściej używanych języków na świecie. Zajęcia będzie prowadzić Jolanta Ouada - absolwentka filologii hiszpańskiej .

Warto więc skorzystać z możliwości , jakie oferuje Szkoła Podstawowa nr 2 w Kłodzku i zadbać o dobry start dla swojego dziecka, gdyż „ Znajomość jednego języka stawia cię w korytarzu życia. Dwa języki otwierają wszystkie drzwi na twojej drodze” ( Frank Smith)