Jesteś tutaj:Start / PROJEKTY / ERASMUS + / ART THINKING

ART THINKING

W dniach 10-15.03.2019 r., w Sineu na Majorce odbyło się szkolenie dla nauczycieli w ramach projektu Erasmus+ „Various methods towards one goal – Succesfull Inclusive Education”. To drugie z serii sześciu szkoleń, zaplanowanych w ramach projektu. Tematem warsztatów było „Art Thinking”, a głównym celem poznanie tej metody i możliwości jej wykorzystania w codziennej pracy nauczyciela.

Udział w spotkaniu wzięli nauczyciele z sześciu szkół, będących partnerami w międzynarodowym projekcie, w tym ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Kłodzku. Podczas szkolenia, oprócz poznania nowej metody pracy i jej aspektów, możliwa była wymiana doświadczeń dotyczących pracy w szkole między nauczycielami uczącymi w krajach partnerskich (Finlandia, Hiszpania, Grecja, Macedonia, Włochy i Polska). Zajęcia odbywały się w szkole, będącej partnerem w projekcie, co dało również możliwość obserwacji realiów hiszpańskiej edukacji.