Innowacyjne sposoby włączania filmu do edukacji

Szkolenie pt.: Innowacyjne sposoby włączania filmu do edukacji.

Podczas warsztatów W dniach 22-26 października 2018 roku, w Kłodzku poznaliśmy metody pracy z tekstem audiowizualnym oraz sposoby doboru filmów i możliwości wykorzystywania ich w wychowaniu i edukacji. Nauczyliśmy się grać w gry uzupełniające projekcję, które rozwijają kreatywność uczniów i wszystkim pozwalają włączyć się do edukacyjno-wychowawczej zabawy. Poznaliśmy możliwości kart Dixit, Komiks czy kostek Story Cubes i sposoby ich wykorzystywania w metodzie „storrytellingu”. Pracowaliśmy również z aplikacjami do tworzenia filmowych tekstów oraz historii opartych lub rozwijających fabułę filmu lub problematykę, na której chcielibyśmy się skupić. Wykorzystywaliśmy aplikacje takie jak Kahoot!, Prisma czy Storybird oraz narzędzia do tworzenia z uczniami animacji, zdjęć i kolaży. Informacje przekazywane nam przez trenerów uzupełnialiśmy wymianą doświadczeń między partnerami.

Szkolenie było bardzo intensywne, aktywne i twórcze – prowadzone w zindywidualizowany sposób, abyśmy na bieżąco mogli podpatrywać metody pracy z grupą i włączać je do własnej praktyki. Przed nami jeszcze pięć co najmniej równie ciekawych warsztatów zorganizowanych przez każdego z partnerów. Zdobytą na nich wiedzą i umiejętnościami będziemy się dzielić z innymi zainteresowanymi w ramach lekcji otwartych, przygotujemy również broszurę z propozycjami nowoczesnych zajęć włączających.

Jesteśmy przekonani, że dzięki tym szkoleniom będziemy uczyć lepiej i bardziej kreatywnie, dzięki czemu wszyscy nasi uczniowie odkryją swoje możliwości i uwierzą w siebie!

Magdalena Replińska i Joanna Krech

(koordynatorki projektu)