• Zmień kontrast
  • Czcionka
  • A
  • A+
  • A++

Kontakt

kontakty

 

 

 

 

 

Plan lekcji

Jadłospis

WSTAŃCIE, CHODŹMY!

SPOTKANIE RODZIN SZKÓŁ IM. JANA PAWŁA II W CZĘSTOCHOWIE

 

Dziesiątego października bieżącego roku odbyła się pielgrzymka Rodziny Szkół Jana Pawła II, na którą przybyli uczniowie z całej Polski. Tegoroczne wydarzenie miało hasło „Wstańcie, chodźmy!”.

O godzinie 5.00 pod szkołą odbyła się zbiórka, po czym w mig wyruszyliśmy w drogę autobusem. Podróż trwała około 3 godziny. Na miejscu zostaliśmy miło powitani drobnymi gadżetami przez organizatorów tego niezwykłego wydarzenia na cześć Świętego Jana Pawła II. Nie tracąc czasu od razu poszliśmy na zwiedzanie Jasnej Góry. Po podziwianiu tej pięknej budowli nadszedł czas na główną Mszę Świętą na tej pielgrzymce. Trwała ona 2 godziny, odbyła się na terenie przed Bazyliką. Była niezwykła, gdyż wszyscy byliśmy tam rodziną– po prostu chciało się tam by, wspólnie modlić się i śpiewać na chwałę Ojca Świętego Jana Pawła II. Możemy być dumni z tego, że to właśnie ten papież jest naszym patronem.

     Kolejnym etapem naszego wyjazdu była wizyta w sklepie z pamiątkami, w którym każdy mógł kupić co chciał. Od magnesów, po różańce, obrazki, książki i po rzeźby za kilka tysięcy złotych. Następnie znaleźliśmy spośród mnóstwa autobusów nasz, który bezpiecznie odwiózł nas z powrotem do naszego małego Kłodzka. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na obiad w McDonaldzie.

     BNasza pielgrzymka była bardzo miła i przyjemna. Z wielką chęcią pojadę tam za rok na kolejną edycję tego cudownego wydarzenia.

 

LENA MATYS

DOMINIK PRUSS