• Zmień kontrast
  • Czcionka
  • A
  • A+
  • A++

Kontakt

kontakty

 

 

 

 

 

Plan lekcji

Jadłospis

INAUGURACJA PROJEKTU „ARTYSTYCZNA SP2”

        „Artystyczna SP2” to wspólny projekt Szkoły Podstawowej nr 2 w Kłodzku oraz Urzędu Miasta Kłodzka, który honorowym patronatem objął pan Michał Piszko – Burmistrz Miasta Kłodzka. Jego ideą jest rozwijanie edukacji artystycznej uczniów poprzez uczestnictwo młodzieży w różnego typu działaniach twórczych dostosowanych do ich wieku, zainteresowań i możliwości, które będą się wpisywały w nurt promocji miasta Kłodzka.

     Projekt ma na celu rozbudzanie ciekawości dzieci, chęci uczestnictwa w kulturze i realizowania własnych pomysłów artystycznych. Chcemy uczyć dzieci twórczego myślenia, rozwijać ich osobowość poprzez kontakt z kulturą.

     Pierwszym działaniem był konkurs na najlepsze logo „Artystycznej SP2”. Uczniowie bardzo chętnie wzięli w nim udział, spłynęło kilkadziesiąt pięknych prac, spośród których jury wyłoniło 3 zwycięzców: I miejsce przyznano Hannie Dudek, II miejsce zajęła Kaja Krasowska, laureatem III miejsca była Sonia Peternek. Przyznano również 12 wyróżnień. Uroczyste wręczenie nagród miało miejsce 15 października w Sali Rajców Urzędu Miasta, co dodatkowo podniosło rangę wydarzenia. Z rąk pana burmistrza oraz dyrektor szkoły Iwony Banyś zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody wraz z życzeniami dalszej aktywnej pracy artystycznej.

     W planach „Artystycznej SP2” mamy wiele różnorodnych działań, wkrótce ruszamy z przygotowaniami do kiermaszu świątecznego. Zakasujemy rękawy i bierzemy się do pracy…

 

JOANNA KRECH

KAJA KRASOWSKA