PASOWANIE NA PIERWSZAKA

DUMĄ SWOJEJ SZKOŁY BYĆ, ŚLUBUJEMY DZIŚ!

W ubiegły poniedziałek – 14 października 2019 roku w naszej szkole obchodzono Dzień Edukacji Narodowej. Był to także ważny dzień dla tegorocznych pierwszaczków, ponieważ zostali oni pasowani na uczniów naszej placówki.

Uroczystość rozpoczęła się o 10.30. Najmłodsi uczniowie zostali uroczyście wprowadzeni za rękę przez nauczycieli na salę gimastyczną. Kiedy wszyscy zajęli miejsca pani dyrektor powitała pierwszoklasistów, ich kolegów, rodziców, naucycieli oraz pracowników szkoły. Przede wszystkim podziękowała nauczycielom za sumienną i owocną pracę oraz rodzicom za trud włożony w wychowanie swoich dzieci. Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Bartek Syryca pięknie poprowadził całą galę. Później przyszedł czas na część artystyczną. Podopieczni pań Ryszardy Lisowskiej i Barbary Wiatr oraz Małgorzaty i Eweliny Więckowskiej zaśpiewali piosenki oraz pięknie wyrecytowali wiersze.

Następnie nastąpiła najbardziej wyczekiwana chwila tego dnia – pasowanie. Wychowawcy klas pomagali dzieciom odowiednio ustawić się . Kiedy złożyli przysięgę, pani dyrektor Iwona Banyś podeszła z wielką kredką i mianowała pierwszaczki uczniami naszej szkoły. Całą uroczystość swoim występem uświetnił chór szkolny pod opieka Pana Dominika Jerza. Kiedy akademia dobiegła końca, pierwszoklasiści wraz z rodzicami udali się na słodki poczęstunek do swoich klas.

Tegoroczne pasowanie było doskonale przygotowane i wypadło znakomicie. Myślę, że wszyscy powinni być z niego zadowoleni.

KATARZYNA WOŹNICKA