• Zmień kontrast
  • Czcionka
  • A
  • A+
  • A++

Kontakt

kontakty

 

 

 

 

 

Plan lekcji

Jadłospis

ZDOBYWCY KORONY ZIEMI KŁODZKIEJ

     W sobotę, 19 października 2019 roku, odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym wycieczka Koła Turystycznego „Traperzy”. Opiekunami podczas wyjazdu były panie: Bernadeta Żuk, Renata Pyka, Magdalena Głośna – Łabędź, Anna Kuba oraz zaangażowani rodzice.

     Celem wyjazdu było wejście na Kłodzką Górę, najwyższy szczyt w Górach Bardzkich i jeden ze szczytów należący do Korony Ziemi Kłodzkiej. (Korona Ziemi Kłodzkiej to 12 szczytów leżących w pasmach górskich na terenie Ziemi Kłodzkiej. Zdobycie wszystkich dwunastu uprawnia do uzyskania tytułu zdobywcy Korony Ziemi Kłodzkiej i uzyskania pamiątkowej odznaki.)

     Zbiórka była o godzinie 8:30 przed szkołą. Następnie pojechaliśmy autobusem przez Wojciechowice na Przełęcz Łaszczową. Gdy dojechaliśmy na miejsce, pani rozdała nam książeczki turystyczne i pamiątkowe pocztówki.

Potem zjedliśmy posiłek i wyruszyliśmy w 12 – kilometrową trasę. Pani Benia robiła co jakiś czas pięciominutowe przerwy na zjedzenie kanapek i napicie się. Spacer był dość wyczerpujący, ponieważ szliśmy pod górę, a potem ostro w dół. Gdy już dotarliśmy na szczyt bardzo się zdziwiliśmy, ponieważ nie było tam ani ludzi ani schroniska. Była jedynie skrzynka, w której znajdowała się pieczątka. Najśmieszniejsze jest to, że nie było do niej klucza i trzeba było sposobem otworzyć kłódkę. Na szczęście udało się. Przybiliśmy pieczątki do nowych, pachnących jeszcze drukarnią książeczek. Zrobiliśmy dłuższy postój i ruszyliśmy dalej. Po dłuższej chwili zrobiliśmy upragnione ognisko.

     Moim zdaniem wycieczka była bardzo udana. Niektórzy mogli rozprostować kości, odpocząć i odetchnąć świeżym powietrzem w górach.

LENA MATYS