„MŁODZI PRZEDSIĘBIORCY ZARABIAJĄ” - KIERMASZ SŁODKOŚCI

W tym roku uczniowie naszej szkoły mają możliwość organizować różnorakie akcje w ramach programu „Młodzi przedsiębiorcy zarabiają”, a zebrane na nich pieniądze mogą przeznaczyć na potrzeby klasowe. Uczniowie z klasy 6a, 30 września zorganizowali kiermasz z ciastami, goframi, babeczkami i pysznymi sokami owocowymi. Data ta była nieprzypadkowa, ponieważ tego dnia wypadało święto chłopaków.

Na dwóch długich przerwach przy windzie było stoisko z pysznościami . Łakomczuchów nie brakowało. Ewidentnie, wszyscy mieli ochotę na łakocie. Dowodem na to były kolorowe muffinki, których zapas sprzedano już na pierwszej przerwie.

Po wstępnych obliczeniach zarobiliśmy na kiermaszu ok. 239 zł.

Uważam, że jest to super inicjatywa, ponieważ uczniowie mogą wykazać się różnymi zdolnościami np. w tym przypadku kulinarnymi. Musieliśmy również sami sprzedać nasze produkty i zliczyć budżet. Uważam, że było to super doświadczenie - smaczne, a zarazem edukacyjne. Zapraszamy na nasze kolejne działania.

KATARZYNA WOŹNICKA