Jesteś tutaj:Start / PROJEKTY / WOLONTARIAT

WOLONTARIAT

Projekt: Ja i Wolontariusz

W projekcie oraz w konkursie

JA I WOLONTARIUSZ”

UCZNIOWIE NASZEJ PLACÓWKI ZAJĘLI NASTĘPUJACE MIEJSCA :

-        miejsce 3:  „ Elfy” W SKŁADZIE Julia Pawłów, Wiktoria Piaskowska , Katarzyna Leśniak;

-        miejsce 8:  „Śnieżni rycerze” to uczniowie Sergiusz Kasprzycki, Daniel Kopiec, Michał Śpiewak;

-        miejsce 17: „Śnieżynki” Julia Pawlik, Dominika Szczepańska, Maria Bil.

Na 22 ORASZAKI W KWEŚCIE MIKOŁAJKOWEJ ZEBRANO:  4337,79 ZŁ.

WOLONTARIUSZE Z WIZYTĄ „POD PSIĄ GWIAZDĄ”

Fundacja „Pod Psią Gwiazdą” w Kłodzku to coś więcej niż tylko schronisko. To życie wszystkich zdanych na los zwierząt. Postanowiliśmy i w tym roku do nich przychodzić, by im pomagać w codziennych czynnościach. Pierwsze tegoroczne wyjście do zwierzaków odbyło się 25 października bieżącego roku w godzinach 14:30 - 16:30.

WSTAŃCIE CHODŹMY! – ZBIÓRKA PIENIĘDZY W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR IM. JANA PAWŁA II W KŁODZKU NA STYPENDIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY DZIEŁO JANA PAWŁA II

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Kłodzku w ramach projektu Wstańcie, Chodźmy! uczestniczyła w pielgrzymce do Częstochowy dnia 10 października 2019 roku. Następnym działaniem była kwesta do puszek odbywająca się w dniach 10 – 23 października w naszej placówce.

KWESTA WOLONTARIUSZY TOWARZYSTWA POMOCY IM. ŚW. BRATA ALBERTA Z NASZEJ SZKOŁY NA KŁODZKICH CMENTARZACH

W dniach 1-2 listopada bieżącego roku na kłodzkich cmentarzach (przy ulicy Szpitalnej oraz Dusznickiej) odbywała się zbiórka pieniędzy na żywność i leki dla najuboższych, które potem będą rozdawane m. i. w jadłodajniach czy schroniskach.

ORSZAK MIKOŁAJOWY W AKCJI JA WOLONTARIUSZ

W dniach od 30 listopada do 7 grudnia 2019 roku, wolontariusze naszej szkoły aktywnie działali w charytatywnej akcji na rzecz osób niepełnosprawnych zbierając pieniędze na paczki mikołajowe. To niezwykłe przedsięwzięcie realizowane jest przez Fundację Razem Możemy Więcej przy Domu Dziecka w Kłodzku. Wolontariusze także biorą udział w konkursie "Ja Wolontariusz".

NIEZWYKŁA SZLACHETNA PACZKA W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. JANA PAWŁA II W KŁODZKU

W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kłodzku 4 grudnia 2019 roku miało miejsce ważne dla nas wydarzenie, na które czekaliśmy cały rok – już trzecie wielkie pakowanie

Szlachetnej paczki. Społeczność szkoły: uczniowie, nauczyciele, pracownicy i rodzice od dwóch tygodni gromadzili

podarunki dla wybranej rodziny. Wśród potrzeb rodziny znalazły