Jesteś tutaj:Start / WYDARZENIA

Grudzień 2017.

Powiatowy Konkurs Teatralny w języku angielskim Curtain Up

15 grudnia 2017r uczniowie klas 2 i 3 Szkoły Podstawowej nr 2 w Kłodzku po raz drugi stanęli w szranki ze swoimi rówieśnikami podczas Powiatowego Konkursu Teatralnego w języku angielskim pt. „Curtain Up”. Kolejna edycja konkursu została zorganizowana przez Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi w Ścinawce Średniej.

Tego roku uczniowie wraz ze swoimi opiekunkami p.Małgorzatą Aniskin oraz p.Wiolettą Krasowską przygotowali przedstawienie pt. „The Little Red Hen” („Mała czerwona kurka”). Wśród młodych aktorów znaleźli się: Maja Wiatr (Narrator),Szymon Zwaduch (Red Hen), Hanna Dudek (Mouse), Sonia Peternek (Cat), Michał Rynda (Horse), a w roli kurczaków: Amelia Sroka, Iga Jaruszowic, Irmina Łuszczewska-Lubomska, Martyna Czyszczoń, Szymon Czechowski, Oliwier Górnicki, Maria Niewęgłowska.

W przygotowania do występu bardzo aktywnie zaangażowali się rodzice aktorów, którzy zapewnili swoim dzieciom piękne kolorowe kostiumy.

Niewątpliwie na sukces uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 złożyło się wiele czynników: zdolności językowe, umiejętności aktorskie, pokora w przyjmowaniu wszelkich uwag pań przygotowujących uczniów, ale przede wszystkim wspaniała współpraca pomiędzy Dyrekcją szkoły, nauczycielami i rodzicami.

Ogromne podziękowania należą się także Organizatorom konkursu, którzy jak co roku zapewnili wspaniałą atmosferę podczas przedstawień, słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników oraz nagrody dla każdego aktora.

Galeria.