Szkolna gazeta "Zawsze Coś..." Wrzesień 2018/19

SŁOWO WSTĘPNE

Drodzy czytelnicy naszej szkolnej gazety „Zawsze Coś...” witajcie po wakacjach. Mam nadzieję, że jesteście wypoczęci i pełni zapału do pracy. My,  jako redakcja mamy dla Was świeże pomysły i ciekawe teksty.

ROZPOCZĘCIE ROKU

W poniedziałek trzeciego września o godz. 9:00 odbyło się rozpoczęcie roku szkolnego.

WYPRAWA NA CZARNĄ GÓRĘ

W sobotę 15 września, kółko turystyczne z naszej szkoły wyruszyło na swoją pierwszą w tym roku szkolną wycieczkę. Wyszliśmy z  przełęczy Puchaczówka i po przejściu około                    7 kilometrów dotarliśmy na Czarną Górę. Podczas drogi było  bardzo wesoło i trójkami zbieraliśmy różne rodzaje liści za pomocą instrukcji.

GŁOŚNE CZYTANIE PRZY FONTANNIE

W dniu 20.09.2018r. po raz szósty odbył się konkurs czytelniczy pt. „Zostań mistrzem głośnego czytania 2018” zorganizowany przez Powiatową i Miejską Bibliotekę publiczną w Kłodzku.

DYWIZJON 303

21 września klasy siódme, ósme i trzecia gimnazjum wybrały się do kłodzkiego kina na seans filmu pt. „Dywizjon 303. Historia prawdziwa.”

WROCŁAWSKI MARATON MATEMATYCZNY

Podczas Dolnośląskiego Festiwalu Nauki w Instytucie Matematyki we Wrocławiu dnia 22 września bieżącego roku odbył się Maraton Matematyczny.

BIEGI PRZEŁAJOWE W BYSTRZYCY KŁODZKIEJ

W piątek 28 września 2018 roku pani Renata Pyka i pan Arkadiusz Bochowicz zabrali dziesięcioro dziewczynek i chłopców na Międzyszkolne Zawody w Biegach Przełajowych, które odbywały się w Bystrzycy Kłodzkiej.

TWORZENIE FILMU O PAŁACU W GORZANOWIE

W pałacu we wsi Gorzanów dnia 28 września bieżącego roku koło turystyczne tworzyło film na konkurs. Budowla znajduje się na razie w surowym stanie, trwa jej remont, który ma zakończyć się za około 5 lat. Film zaczęliśmy nagrywać o godzinie 19:00. Prób było kilka. Na początku nie szło nam dobrze, ale po półtorej godzinnej walce zakończyliśmy próby i o godzinie 20:00 ruszyliśmy do środka na nocne zwiedzanie obiektu.

ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

W piątek 28 września odbył się VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Kilka dni przed, nauczyciele udekorowali szkołę na ten dzień. Najpierw pojawiły się plakaty informujące o tym ważnym wydarzeniu. Na schodach były naklejone kartki z działaniami w różnych kolorach, a w niektórych miejscach były poprzyczepiane łamigłówki matematyczne. Każdy mógł jeszcze potrenować i odświeżyć sobie pamięć.

DWIE WIEŻE

Nasze kółko turystyczne odbyło drugą w tym roku szkolnym wycieczkę. W sobotę 29 września rano, wyjechaliśmy pociągiem do Nowej Rudy.