Szkolna gazeta "Zawsze Coś..." Październik 2018/19

KONKURS "LISTY DO PRZYSZŁOŚCI"

W naszej szkole w dniu 2.10.2018 odbył się konkurs pisania listów do przyszłości. Konkurs był organizowany przez zamek Królewski na Wawelu i firmę Tauron z okazji 100-lecia Niepodległości Polski. 100 najlepszych listów trafi do kapsuły czasu na Wawelu i za 100 lat przeczytają je przyszłe pokolenia.

OGNISKO INTEGRACYJNE

W sobotę 6 października wraz z ekipą koła dziennikarskiego wybraliśmy się na ognisko do naszego fotografa gazetkowego - Dominika Prussa. Odbywało się ono na jego działce, w Kłodzku przy ul. Noworudzkiej.

SUPER TANCERZ

Z okazji Dnia Chłopaka 4 października w naszej szkole odbył się konkurs na super tancerza.

MISTRZOSTWA KŁODZKA W PŁYWANIU

Dnia 2 października bieżącego roku w Kłodzku odbyły się kolejne Mistrzostwa w pływaniu dla szkół podstawowych.

KOŁO TURYSTYCZNE „TRAPERZY” ZWYCIĘZCAMI KONKURSU KULTURALNA WYCIECZKA

Dnia 9 października bieżącego roku w Wambierzycach odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu Kulturalna Wycieczka. Konkurs ten polegał na nakręceniu filmu o jakimś zabytku Ziemi Kłodzkiej.

SPOTKANIE SZKÓŁ JANA PAWŁA II W CZĘSTOCHOWIE

11 października 2018 r. uczniowie naszej placówki Jana Pawła II wzięli udział w dorocznej Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II do Częstochowy raz z opiekunami Magdą Łabędź i Barbarą Wiatr. Spotkaliśmy się rano przed szkołą dokładnie 7.20 i wyruszyliśmy autobusem do wyznaczonego celu tej wyprawy. Dotarliśmy około godziny 11 na miejsce.

TWOJA TWARZ UCZY ZNAJOMO!

W piątek 12.10.br. w naszej szkole był obchodzony Dzień Nauczyciela. W tym roku w ramach tego święta uczniowie wcielili się w rolę nauczycieli.

ŚWIĘTO WAŻNE DLA KAŻDEGO PIERWSZAKA...

W poniedziałek 15.10.18r. odbyło się pasowanie na ucznia klas pierwszych. Dla wszystkich pierwszaków było to wyjątkowe święto. O godz.17:00 na sali gimnastycznej zaczęli zbierać się rodzice oraz goście pierwszoklasistów. Apel rozpoczął się piękną piosenką pt.„Lustra” w wykonaniu szkolnego chóru. W międzyczasie na sale uroczyście weszli uczniowie, którzy mieli w tym dniu pasowanie.

GANG SŁODZIAKÓW CZYTA

Dnia 19 października 2018 r. w naszej szkole odbył się Dzień Głośnego Czytania przygód gangu Słodziaków. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy 1 a i 1 b, panie z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, wicedyrektor szkoły oraz nauczyciele uczący w danych klasach. Łącznie w spotkaniu uczestniczyło 45 osób.