Szkolna gazeta "Zawsze Coś..." Listopad 2018/19

„Z BUTA DO GWIAZD” – WIELKI KONIEC!

Dnia 5 listopada bieżącego roku, odbyło się uroczyste zakończenie projektu „Z buta do gwiazd”. Projekt ten polegał na zdobyciu wszystkich piętnastu wież, znajdujących się na terenie Kotliny Kłodzkiej.

SŁOWO WSTĘPNE

Listopad jest miesiącem mało lubianym ze względu na długie i ciemne  wieczory . Nie ma liści i życia w przyrodzie, jest szaro i bezbarwnie.

DYSKOTEKA

W środę 31 października 2018 r. obyła się dyskoteka, którą zorganizwał Samorząd Uczniowski. Muzyką i oświetleniem zajmował się Jakub z ósmej klasy. Sala gimnastyczna była przygotowana na medal, dzięki efektom świetlym było jeszcze fajniej.

WOLONTARIAT

Pomoc potrzebującym jest bardzo ważna, dlatego uczniowie naszej szkoły biorą udział w akcjach wolontariatu wraz z naszym koordynatorem panią Magdą Głośną -Łabędź.

ADAPTACJA I EKRANIZACJA NA WESOŁO

W obecnych czasach mamy dostęp do wielu ciekawych filmów nie tylko w kinach, ale także w telewizji, czy w telefonie. Zastanawialiście się kiedyś, jak powstają filmy? Na to pytanie dostaliśmy odpowiedź w trakcie prelekcji o filmach, która odbyła się w czwartek (8 listopada) w Kłodzkim Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji na sali widowiskowej.

ŚNIADANIE DAJE MOC

Po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim programie 8 listopada 2018 roku Śniadanie Daje Moc. W tym dniu uczniowie i nauczyciele klasy 1 a, 1 b, 2 a i 3 b wspólnie przygotowywali zdrowe i smaczne śniadanie według własnego pomysłu. Były to: kanapki, sałatki i płatki musli.

BICIE REKORDU W ŚPIEWANIU HYMNU POLSKIEGO

W piątek 9 listopada 2018 roku z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości w naszej szkole odbyło się bicie rekordu w śpiewaniu hymnu. Poza naszą szkołą wydarzenie to odbyło sięw ponad 22 tysiącach placówek.

JUBILEUSZOWA GRA PATRIOTYCZNA

We wtorek 13.11. br. odbyła się gra patriotyczna organizowana przez naszą szkołę już trzeci raz. Była ona jubileuszowa, ponieważ w tym roku wypada 100 rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

TRAPERZY ZBIERALI SKALNE GRZYBY

Dnia 17 listopada bieżącego roku Traperzy odwiedzili Skalne Grzyby. O godzinie 18:15 odbyła się zbiórka pod szkołą. Gdy autobus już po nas przyjechał, wyruszyliśmy do Batorówka.

TURNIEJ POEZJI ŚPIEWANEJ

W środę 21.11.br. w Kłodzkim Centrum Kultury Chrześcijańskiej odbył się „II turniej poezji śpiewanej” zorganizowany przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną oraz Centrum Kultury Chrześcijańskiej w Kłodzku. Do udziału w konkursie zachęcano głównie młodzież, ale nie było w nim bariery wiekowej.