Jesteś tutaj:Start / O SZKOLE

SZKOŁA Z TRADYCJĄ W NOWOCZESNOŚĆ

Historia Szkoły Podstawowej nr 2 w Kłodzku sięga pierwszych lat powojennych. Wtedy też, w 1945 roku, została podjęta decyzja o utworzeniu placówki przy
ul. Warty. Budynek przy ul Zamiejskiej, gdzie dziś mieści się SP nr 2, został oddany do użytku w 1964 roku. Placówka, zgodnie z reorganizacją struktury szkolnictwa, przekształciła się w 2001 r. w Zespół Szkół Integracyjnych, skupiający szkołę podstawową i gimnazjum, a w roku 2017 powróciła do swojej pierwotnej struktury i nazwy, czyli Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Kłodzku

Dziś  uczniowie SP nr 2 mogą być dumni z tego , że uczęszczają do szkoły, która ma ponad 70-letnią tradycję. Dbałość o jej pielęgnowanie i kultywowanie jest bowiem niezwykle istotna dla całej szkolnej wspólnoty, spaja ją i kształtuje. Wspólne, uroczyste świętowanie  szkolnych i narodowych uroczystości oraz spotkania     z nauczycielami, którzy pamiętają początki szkoły, pozwalają zbudować pomost między przeszłością a teraźniejszością. Dają tym samym uczniom okazję do refleksji nad własnymi korzeniami i dziedzictwem, z którego wyrastają oraz kształtują ich w duchu istotnych wartości.

Nie zapominając o doniosłej roli tradycji, szkoła przygotowuje swoich wychowanków także do tego, aby sprostali wymaganiom współczesności. Nowoczesne wyposażenie szkoły oraz profesjonalnie przygotowana kadra pedagogiczna to czynniki, dzięki którym uczniowie mogą być dumni ze wspaniałych wyników egzaminów gimnazjalnych oraz sukcesów w licznych konkursach.

Pragniemy bowiem, aby nasi uczniowie rozumieli, że nowoczesność nie sprzeciwia się dobrze pojętej tradycji, ale z niej wyrasta i na niej jest budowana.  Dlatego chcemy wyposażyć naszych wychowanków w korzenie i skrzydła…J