Szkolna Gazeta "Zawsze Coś..." Styczeń/Luty 2019

SŁOWO WSTĘPNE

Drodzy czytelnicy witam Was w nowym numerze naszego pisma „Zawsze Coś...”. Ten egzemplarz gazety jest poświęcony zarówno styczniowi, jak i lutemu.

EDUKACYJNO - SPORTOWA ROZRYWKA

Każdy Polak powinien przynajmniej kojarzyć „Pana Tadeusza”

napisanego przez Adama Mickiewicza. Jest to obowiązkowa lektura

klasy ósmej.

ZABAWA KARNAWAŁOWA NAJMŁODSZYCH

W piątek 11 stycznia 2019 roku, w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa dla klas I-III.

27 FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Dnia 13 stycznia 2019 roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała już 27 raz! W tym roku, czyli 2019 odbył się jej  27 finał.

DZIEŃ ŚMIECHU

W piątek 18 stycznia 2019 roku w naszej szkole odbył się Dzień Śmiechu. Jego organizatorem był Samorząd Uczniowski. Dzieci i młodzież mogła się przebrać w różne wesołe kreacje i wziąć udział na najśmieszniejszy strój tego dnia.

„KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK”

W naszej szkole 18 stycznia 2019 roku odbyła się trzecia edycja „Konkursu kolęd i pastorałek”, którego pomysłodawcą jest pan Dominik Jerz. Udział w nim wzięło ponad 20 uczniów. W komisji zasiadły panie: Magdalena Głośna- Łabędź, Barbara Wiatr oraz Aleksandra Ludwin.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

W poniedziałek 21 stycznia 2019 r. odbył się DZIEŃ BABCI I DZIADKA.  Organizatorami tej uroczystości była klasa Pani Anny Nowak 2a. Na stołach czekał poczęstunek dla naszych dziadków w postaci soków i przeróżnych ciast. Sala była przygotowana na medal, ułożone na stołach i parapetach serduszka, a na scenie napis: ,,Kochana Babciu, Kochany Dziadku”.

SPRAWDZAMY SWOJĄ WIEDZĘ O DOLNYM ŚLĄSKU

W naszej szkole 25 stycznia bieżącego roku odbył się konkurs wiedzy o Dolnym Śląsku. Wszyscy zainteresowani tą tematyką wzięli w nim udział.  Na teście otrzymaliśmy pierwszą część: pisemną. Była ona dosyć prosta. Po  tej części nastąpiła praca z mapą. Polegała ona na zaznaczeniu opisanej trasy, oraz odpowiedzeniu na kilka pytań związanych z mapą.

WYMARZONE FERIE ZIMOWE

Ferie to magiczny czas, długo wyczekiwany przez wszystkich uczniów. Każdy ma inną „receptę” na udany wolny czas. Mój był naprawdę świetnie spędzony, a mianowicie byłam w Dubaju, czyli mieście położonym w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

ZDOBYCIE LODOWISKA W ŚWIDNICY

Nasza szkoła zorganizowała po raz kolejny wyjazd na łyżwy 6 lutego bieżącego roku do Świdnicy.

O godzinie 9:15 odbyła się zbiórka przed szkołą, skąd wyruszyliśmy prościutko do Świdnicy. Po drodze zostali ogłoszeni zwycięzcy konkursu z wiedzy o Dolnym Śląsku, którymi zostali Maciej Kowalski, Dominik Pruss oraz Nina Nowak. W ramach nagrody pojechałem za darmo na łyżwy! Po 1,5 godzinnej jeździe naszym oczom ukazało się przecudowne lodowisko.