Szkolna Gazeta "Zawsze Coś..." Kwiecień 2018/19

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w rekolekcjach wielkopostnych pierwszego i drugiego kwietnia 2019 roku w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

Naszym rekolekcjonistą był ksiądz Maciej Oliwa. Pierwszego dnia głosił naukę o miłości do bliźniego, w czasie której pokazał nam film pt. „Cyrk Motyli”. Nauczył nas także piosenki pt. „Mówię Tak”.

Warsztaty edukacyjne o wężach

W czwartek 4 kwietnia 2019 roku naszą szko odwiedził pan wykładowca z Krakowa, specjalista od węży, który opowiadał nam o gadach.

WIELKANOCNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

W dniach 5-6 kwietnia bieżącego roku wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Kłodzku we współpracy  z Towarzystwem Pomocy im. św. Brata Alberta aktywnie i charytatywnie pracowali zbierając żywność w kłodzkich marketach do Banku Żywności we Wrocławiu.

Z WIZYTĄ W WARSZAWIE

Dnia 10 kwietnia 2019 roku odbyła się 3-dniowa wycieczka do Warszawy, na którą pojechali chętni uczniowie z klas 5-7.

PIERWSZY TAKI EGZAMIN W HISTORII

Egzaminy dla uczniów kończących szkoły to bardzo ważne wydarzenie. Bez różnicy, czy jest to matura, praca magisterska, egzamin gimnazjalny czy egzamin ósmoklasisty zawsze zdających napawa stres i niepewność odnośnie swojej wiedzy. Dziś chcielibyśmy się skupić na przebiegu tego ostatniego w naszej szkole.

IV EDYCJA KONKURSU MARZEŃ

Za nami już IV edycja Konkursu Marzeń. Trwała ona od 5 do 25 kwietnia. Wręczenie nagród odbyło się dzień później, na szkolnym korytarzu przy windzie.