• Zmień kontrast
  • Czcionka
  • A
  • A+
  • A++

Pismo "Zawsze coś..." - Wrzesień 2019/2020

POŻEGNIANIA NADSZEDŁ CZAS

WAKACJE PRZED NAMI

W środę 19.06.2019 roku świętowaliśmy zakończenie roku szkolnego o godz. 8:00 (klasy starsze) i o godz.9:30 (klasy młodsze).

„LEĆCIE I NIGDY ODTĄD NIE ZNIŻAJCIE LOTU”

\Zawsze zakończenie roku szkolnego napawało nas radością, ale tegoroczne było wyjątkowe. Żegnaliśmy znajome klasy i nauczycieli. Na zawsze rozstaliśmy się z przyjaznymi murami szkoły. Martyna Dziugieł napisała: „Coś się kończy, by coś innego mogło się zacząć”.W naszym przypadku musiał zakończyć się pewien etap naszego życia, żebyśmy mogli rozpocząć inny.

SŁOWO WSTĘPNE

 

Witajcie we wrześniu. To miesiąc, w którym większość z nas myśli jeszcze o wakacjach. Niestety muszę wszystkich rozczarować – w momencie ,kiedy to piszę pada deszcz, a temperatura nie przekracza 20 stopni. Wbrew pozorom to wszystko ma też swoje plusy, chociażby wiele wspaniałych wydarzeń i wycieczek, o których opowiadać będzie to wydanie szkolnej gazetki „ Zawsze Coś…”.

STARTUJEMY W NOWY ROK SZKOLNY 2019/2020!

   Drugiego września bieżącego roku odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020, w którym uczestniczyła społeczność uczniowska, grono pedagogiczne, rodzice oraz pracownicy naszej placówki.

INNE OBLICZE ŚNIEŻNIKA

    Dziesiątego sierpnia bieżącego roku odbyła się pierwsza tegoroczna wycieczka, której celem było Schronisko PTTK na Śnieżniku.

KROPKOWY KONKURS

Z okazji dnia kropki, który przypadł na 15 września Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na najładniej ozdobioną kropkę metodą kropkowaną. Rozstrzygnięcie pojedynku kropek odbyło się w piątek, 20 września.

FESTIWAL MŁODZIEŻY 2019 WAMBIERZYCE

 

    Dnia 21 września 2019 roku odbył się „Festiwal Młodzieży” w Wambierzycach.

 

SEGREGACJA ODPADÓW – RZECZ NADZWYCZAJ PROSTA

PRZYŁĄCZCIE SIĘ DO NAS.

 

Segregacja śmieci – bardzo prosta sprawa - wystarczy wrzucić każdy śmieć do odpowiedniego pojemnika, a przyniesie to ogromną ulgę dla środowiska.

WIZYTA W FINLANDII

 

ŚWIADOME WYKORZYSTANIE NATURY DO PROMOWANIA DOBREGO SAMOPOCZUCIA WŚRÓD OSÓB SZCZEGÓLNIE WRAŻLIWYCH.

 

    W dniach 23 – 28 września 2019 r. w miasteczku Kokkola nad Zatoką Botnicką w Finlandii, odbyło się czwarte spotkanie nauczycieli w ramach projektu Erasmus +. Wzięli w nim udział panie: Joanna Krech, Marta Rusiniak i Natalia Zajączkowska.

XLV EDYCJA KONKURSU TURYSTYCZNEGO KURATORKA JUŻ ZA NAMI!

W dniach 27-28 września bieżącego roku odbyła się XLV edycja Jeleniogórskiego Rajdu Kuratorka. Nasza szkoła pierwszy raz startowała w tym przedsięwzięciu.