Październik 2019/2020

Pismo "Zawsze Coś..." październik 2019/2020

SŁOWO WSTĘPNE

Serdecznie witam wszystkich czytelników w październikowym numerze naszego
pisma „Zawsze Coś....” Choć pogoda nie jest zbyt ładna, o czym świadczy
chociażby fakt, że dziś rano zobaczyłam na termometrze
temperaturę minusową to w naszej redakcji jest ciepło i przyjemnie.

IX ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

We wtorek 4 października 2019 roku w naszej szkole odbył się Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Organizatorzy tego przedsięwzięcia panie Katarzyna Matys, Magdalena Replińska, Anna Nowak, Natalka Zajączkowska i chętni uczniowie z klasy 6a , 5c przygotowali ten tabliczkowy dzień.

WSTAŃCIE, CHODŹMY!

SPOTKANIE RODZIN SZKÓŁ IM. JANA PAWŁA II W CZĘSTOCHOWIE

Dziesiątego października bieżącego roku odbyła się pielgrzymka Rodziny Szkół Jana Pawła II, na którą przybyli uczniowie z całej Polski. Tegoroczne wydarzenie miało hasło „Wstańcie, chodźmy!”.

WIELKIE TCHNIENIE ŻYCIA W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2 IM. JANA PAWŁA II W KŁODZKU

Wielkie Tchnienie Życia – to akcja, która jest organizowana przez Fundację Wrocławską Hospicjum dla Dzieci w ramach obchodów Światowego Dnia Hospicjów i Opieki Paliatywnej. W tym roku po raz pierwszy taka impreza odbyła się 11.10.2019 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Kłodzku, a ponieważ spotkała się z ogromnym entuzjazmem wszystkich uczestników, pewnie na stałe wpisze się w kalendarz imprez szkolnych.

INAUGURACJA PROJEKTU „ARTYSTYCZNA SP2”

„Artystyczna SP2” to wspólny projekt Szkoły Podstawowej nr 2 w Kłodzku oraz Urzędu Miasta Kłodzka, który honorowym patronatem objął pan Michał Piszko – Burmistrz Miasta Kłodzka. Jego ideą jest rozwijanie edukacji artystycznej uczniów poprzez uczestnictwo młodzieży w różnego typu działaniach twórczych dostosowanych do ich wieku, zainteresowań i możliwości, które będą się wpisywały w nurt promocji miasta Kłodzka.

PASOWANIE NA PIERWSZAKA

DUMĄ SWOJEJ SZKOŁY BYĆ, ŚLUBUJEMY DZIŚ!

W ubiegły poniedziałek – 14 października 2019 roku w naszej szkole obchodzono Dzień Edukacji Narodowej. Był to także ważny dzień dla tegorocznych pierwszaczków, ponieważ zostali oni pasowani na uczniów naszej placówki.

POLA NADZIEI

Uzbrojeni w łopatki, motyki i rękawiczki uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami pod czujnym okiem Pani Marty Rusiniak rozpoczęli sadzenie żonkili, włączając się tym samym w międzynarodową akcję Pola Nadziei.

ZDOBYWCY KORONY ZIEMI KŁODZKIEJ

W sobotę, 19 października 2019 roku, odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym wycieczka Koła Turystycznego „Traperzy”. Opiekunami podczas wyjazdu były panie: Bernadeta Żuk, Renata Pyka, Magdalena Głośna – Łabędź, Anna Kuba oraz zaangażowani rodzice.

BIEG CHARYTATYWNY DLA PRZEMKA

Dnia 20 października 2019 r. odbył się bieg charytatywny dla Przemka.

POLA NADZIEI