• Zmień kontrast
  • Czcionka
  • A
  • A+
  • A++

Pismo "Zawsze coś..." - Październik 2019/2020

Pismo "Zawsze Coś..." październik 2019/2020

IX ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

     We wtorek 4 października 2019 roku w naszej szkole odbył się Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Organizatorzy tego przedsięwzięcia panie Katarzyna Matys, Magdalena Replińska, Anna Nowak, Natalka Zajączkowska i chętni uczniowie z klasy 6a , 5c przygotowali ten tabliczkowy dzień.

SŁOWO WSTĘPNE

Serdecznie witam wszystkich czytelników w październikowym numerze naszego 
pisma „Zawsze Coś....” Choć pogoda nie jest zbyt ładna, o czym świadczy
chociażby fakt, że dziś rano zobaczyłam na termometrze
temperaturę minusową to w naszej redakcji jest ciepło i przyjemnie.

WSTAŃCIE, CHODŹMY!

SPOTKANIE RODZIN SZKÓŁ IM. JANA PAWŁA II W CZĘSTOCHOWIE

 

Dziesiątego października bieżącego roku odbyła się pielgrzymka Rodziny Szkół Jana Pawła II, na którą przybyli uczniowie z całej Polski. Tegoroczne wydarzenie miało hasło „Wstańcie, chodźmy!”.

WIELKIE TCHNIENIE ŻYCIA W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2 IM. JANA PAWŁA II W KŁODZKU

     Wielkie Tchnienie Życia – to akcja, która jest organizowana przez Fundację Wrocławską Hospicjum dla Dzieci w ramach obchodów Światowego Dnia Hospicjów i Opieki Paliatywnej. W tym roku po raz pierwszy taka impreza odbyła się 11.10.2019 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Kłodzku, a ponieważ spotkała się z ogromnym entuzjazmem wszystkich uczestników, pewnie na stałe wpisze się w kalendarz imprez szkolnych.

INAUGURACJA PROJEKTU „ARTYSTYCZNA SP2”

        „Artystyczna SP2” to wspólny projekt Szkoły Podstawowej nr 2 w Kłodzku oraz Urzędu Miasta Kłodzka, który honorowym patronatem objął pan Michał Piszko – Burmistrz Miasta Kłodzka. Jego ideą jest rozwijanie edukacji artystycznej uczniów poprzez uczestnictwo młodzieży w różnego typu działaniach twórczych dostosowanych do ich wieku, zainteresowań i możliwości, które będą się wpisywały w nurt promocji miasta Kłodzka.

PASOWANIE NA PIERWSZAKA

DUMĄ SWOJEJ SZKOŁY BYĆ, ŚLUBUJEMY DZIŚ! 

W ubiegły poniedziałek – 14 października 2019 roku w naszej szkole obchodzono Dzień Edukacji Narodowej. Był to także ważny dzień dla tegorocznych pierwszaczków, ponieważ zostali oni pasowani na uczniów naszej placówki.

ZDOBYWCY KORONY ZIEMI KŁODZKIEJ

     W sobotę, 19 października 2019 roku, odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym wycieczka Koła Turystycznego „Traperzy”. Opiekunami podczas wyjazdu były panie: Bernadeta Żuk, Renata Pyka, Magdalena Głośna – Łabędź, Anna Kuba oraz zaangażowani rodzice.

BIEG CHARYTATYWNY DLA PRZEMKA

     Dnia 20 października 2019 r. odbył się bieg charytatywny dla Przemka.

POLA NADZIEI

    Uzbrojeni w łopatki, motyki i rękawiczki uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami pod czujnym okiem Pani Marty Rusiniak rozpoczęli sadzenie żonkili, włączając się tym samym w międzynarodową akcję Pola Nadziei.

WSTAŃCIE CHODŹMY! – ZBIÓRKA PIENIĘDZY W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR IM. JANA PAWŁA II W KŁODZKU NA STYPENDIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY DZIEŁO JANA PAWŁA II

     Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Kłodzku w ramach projektu Wstańcie, Chodźmy! uczestniczyła w pielgrzymce do Częstochowy dnia 10 października 2019 roku. Następnym działaniem była kwesta do puszek odbywająca się w dniach 10 – 23 października w naszej placówce.