PIERWSZA WYPRAWA DO LASU

24.10. 2019r. o godzinie 8.00 uczniowie klasy 1b wraz z panią Małgorzatą Więckowską i Eweliną Więckowską wyruszyli na wielką przygodę w ramach projektu ,,Las wita nas”, który realizowany jest dzięki współpracy z Nadleśnictwem Zdroje.

Miejscem startu był hotel ,,Rzemieślnik” w Polanicy- Zdroju, gdzie czekał na nich Pan Michał Nicałek – przedstawiciel Nadleśnictwa Zdroje. Pan Michał poprowadził uczniów czterokilometrową trasą leśną, podczas której poznawali poszczególne elementy budowy lasu. Uczniowie nauczyli się rozpoznawać podstawowe gatunki drzew, krzewów i roślinności zielnej.

Trasa była bardzo malownicza, a przy pięknej pogodzie, z prześwitującym wśród drzew słońcem wszyscy mieli wrażenie, że znajdują się w zaczarowanej krainie. Śniadanie w takim miejscu też smakowało wyjątkowo.

Podczas wycieczki uczniowie musieli być bardzo czujni, ponieważ Pan Michał przeprowadzał mini testy. Jednak pierwszaki na każde pytanie odpowiadały celująco. Wszyscy byli zdziwieni, gdy okazało się, że trasa skończyła się w Szczytnej, pod hotelem ,,Camela”, gdzie czekał na nich BUS.

To nie koniec leśnych atrakcji, już w listopadzie będzie kolejna– sadzenie drzew. Dzieci już nie mogą się doczekać.

Autor: Ewelina Więckowska