• Zmień kontrast
  • Czcionka
  • A
  • A+
  • A++

ARTYSTYCZNA SP DWÓJKA

I miejsce - Hania Dudek   II miejsce - Kaja Krasowska   III miejsce - Sonia Peternek

INAUGURACJA PROJETU "ARTYSTYCZNA SP2"

            "Artystyczna SP2" to wspólny projekt Szkoły Podstawowej nr 2 w Kłodzku oraz Urzędu Miasta Kłodzka, który honorowym patronatem objął pan Michał Piszko - Burmistrz Miasta Kłodzka. Jego ideą jest rozwijanie edukacji artystycznej uczniów poprzez uczestnictwo młodzieży w różnego typu działaniach twórczych dostosowanych do ich wieku, zaintersowań i możliwości, które będą wpisywały się w nurt promocji miasta Kłodzka. 

       Projekt ma na celu rozbudzanie ciekawości dzieci, chęci uczestnictwa w kulturze i realizowania własnych pomysłów artystycznych. Chcemy uczyć dzieci twórczego myślenia, rozwijać ich osobowość poprzez kontakt z kulturą.

            Pierwszym działaniem był konkurs na najlepsze logo "Artystycznej SP2". Uczniowie bardzo chętnie wzięli w nim udział, spłynęło kilkadziesiąt pięknych prac, spośród których jury wyłoniło 3 zwycięzców: I miejsce przyznano Hannie Dudek, II miejsce zajęła Kaja Krasowska, laureatem III miejsca była Sonia Peternek. Przyznano również 12 wyróżnień. Uroczyste wręczenie nagród miało miejsce 15 października w Sali Rajców Urzędu Miasta, co dodatkowo podnioło rangę wydarzenia. Z rąk pana burmistrza oraz dyrektor szkoły Iwony Banyś zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody wraz z życzeniami daleszej aktywnej pracy artystycznej.

              W planach "Artystycznej SP2" mamy wiele różnorodnych działań, wkrótce ruszamy z przygotowaniami do kiermaszu świątecznego. Zakasujemy rękawy i bierzemy się do pracy...