Pismo "Zawsze coś..." - Wrzesień 2019/2020

SŁOWO WSTĘPNE

Witajcie we wrześniu. To miesiąc, w którym większość z nas myśli jeszcze o wakacjach. Niestety muszę wszystkich rozczarować – w momencie ,kiedy to piszę pada deszcz, a temperatura nie przekracza 20 stopni. Wbrew pozorom to wszystko ma też swoje plusy, chociażby wiele wspaniałych wydarzeń i wycieczek, o których opowiadać będzie to wydanie szkolnej gazetki „ Zawsze Coś…”.

POŻEGNANIA NADSZEDŁ CZAS WAKACJE PRZED NAMI

W środę 19.06.2019 roku świętowaliśmy zakończenie roku szkolnego o godz.8:00 (klasy starsze) i o godz.9:30 (klasy młodsze).

„LEĆCIE I NIGDY ODTĄD NIE ZNIŻAJCIE LOTU”

Zawsze zakończenie roku szkolnego napawało nas radością, ale tegoroczne było wyjątkowe. Żegnaliśmy znajome klasy i nauczycieli. Na zawsze rozstaliśmy się z przyjaznymi murami szkoły. Martyna Dziugieł napisała: „Coś się kończy, by coś innego mogło się zacząć”.W naszym przypadku musiał zakończyć się pewien etap naszego życia, żebyśmy mogli rozpocząć inny.

STARTUJEMY W NOWY ROK SZKOLNY 2019/2020!

Drugiego września bieżącego roku odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020, w którym uczestniczyła społeczność uczniowska, grono pedagogiczne, rodzice oraz pracownicy naszej placówki.

INNE OBLICZE ŚNIEŻNIKA

Dziesiątego września bieżącego roku odbyła się pierwsza tegoroczna wycieczka, której celem było Schronisko PTTK na Śnieżniku.

KROPKOWY KONKURS

Z okazji dnia kropki, który przypadł na 15 września Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na najładniej ozdobioną kropkę metodą kropkowaną. Rozstrzygnięcie pojedynku kropek odbyło się w piątek, 20 września.

FESTIWAL MŁODZIEŻY 2019 WAMBIERZYCE

Dnia 21 września 2019 roku odbył się „Festiwal Młodzieży” w Wambierzycach. Zbiórka miała miejsce na przystanku autobusowym przed szkołą o godz. 9.00.Gdy wszyscy się zebrali i wsiedliśmy do autokaru Pani Madzia sprawdziła obecność i podzieliła nas na grupy. Naszymi opiekunami były również panie Ania Kuba i Agnieszka Sienkiewicz . Troszczyły się o nas wspaniale. Następnie pomodliliśmy się o szczęśliwą podróż do Świętego Krzysztofa.

„GREEN CARE & INCLUSION” – SPOTKANIE PROJEKTOWE ERASMUS+

W dniach 23 – 28 września 2019 r. w miasteczku Kokkola nad Zatoką Botnicką w Finlandii, odbyło się czwarte spotkanie szkoleniowe nauczycieli w ramach projektu Erasmus+. Z naszej szkoły uczestnikami były panie: Joanna Krech, Marta Rusiniak i Natalia Zajączkowska.

„MŁODZI PRZEDSIĘBIORCY ZARABIAJĄ” - KIERMASZ SŁODKOŚCI

W tym roku uczniowie naszej szkoły mają możliwość organizować różnorakie akcje w ramach programu „Młodzi przedsiębiorcy zarabiają”, a zebrane na nich pieniądze mogą przeznaczyć na potrzeby klasowe. Uczniowie z klasy 6a, 30 września zorganizowali kiermasz z ciastami, goframi, babeczkami i pysznymi sokami owocowymi. Data ta była nieprzypadkowa, ponieważ tego dnia wypadało święto chłopaków.

SPORTOWY DZIEŃ CHŁOPAKA

Z okazji Dnia Chłopaka 30 września 2019 roku w naszej szkole Samorząd Uczniowski zorganizował sportowe konkurencje na sali gimnastycznej dla chłopców na długich przerwach.