Pismo "Zawsze coś..." - Październik 2019/2020

SŁOWO WSTĘPNE

Serdecznie witam wszystkich czytelników
w październikowym numerze naszego pisma „Zawsze Coś....”
Choć pogoda nie jest zbyt ładna, o czym świadczy chociażby
fakt, że dziś rano zobaczyłam na termometrze temperaturę minusową to
w naszej redakcji jest ciepło i przyjemnie.

IX ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

We wtorek 4 października 2019 roku w naszej szkole odbył się Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Organizatorzy tego przedsięwzięcia panie Katarzyna Matys, Magdalena Replińska, Anna Nowak, Natalka Zajączkowska i chętni uczniowie z klasy 6a, 5c przygotowali ten tabliczkowy dzień.

WSTAŃCIE, CHODŹMY! SPOTKANIE RODZIN SZKÓŁ IM.JANA PAWŁA II W CZĘSTOCHOWIE

Dziesiątego października bieżącego roku odbyła się pielgrzymka Rodziny Szkół Jana Pawła II, na którą przybyli uczniowie z całej Polski. Tegoroczne wydarzenie miało hasło „Wstańcie, chodźmy!”.

WSTAŃCIE CHODŹMY! – ZBIÓRKA PIENIĘDZY W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR IM. JANA PAWŁA II W KŁODZKU NA STYPENDIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY DZIEŁO JANA PAWŁA II

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Kłodzku w ramach projektu Wstańcie, Chodźmy! uczestniczyła w pielgrzymce do Częstochowy dnia 10 października 2019 roku. Następnym działaniem była kwesta do puszek odbywająca się w dniach 10 – 23 października w naszej placówce.

WIELKIE TCHNIENIE ŻYCIA W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2 IM. JANA PAWŁA II W KŁODZKU

Wielkie Tchnienie Życia – to akcja, która jest organizowana przez Fundację Wrocławską Hospicjum dla Dzieci w ramach obchodów Światowego Dnia Hospicjów i Opieki Paliatywnej. W tym roku po raz pierwszy taka impreza odbyła się 11.10.2019r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Kłodzku, a ponieważ spotkała się z ogromnym entuzjazmem wszystkich uczestników, pewnie na stałe wpisze się w kalendarz imprez szkolnych.

PASOWANIE NA PIERWSZAKA DUMĄ SWOJEJ SZKOŁY BYĆ, ŚLUBUJEMY DZIŚ!

W ubiegły poniedziałek – 14 października 2019 roku w naszej szkole obchodzono Dzień Edukacji Narodowej. Był to także ważny dzień dla tegorocznych pierwszaczków, ponieważ zostali oni pasowani na uczniów naszej placówki.

POLA NADZIEI

Uzbrojeni w łopatki, motyki i rękawiczki uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami pod czujnym okiem Pani Marty Rusiniak rozpoczęli sadzenie żonkili, włączając się tym samym w międzynarodową akcję Pola Nadziei.

ZDOBYWCY KORONY ZIEMI KŁODZKIEJ

W sobotę, 19 października 2019 roku, odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym wycieczka Koła Turystycznego „Traperzy”. Opiekunami podczas wyjazdu były panie: Bernadeta Żuk, Renata Pyka, Magdalena Głośna – Łabędź, Anna Kuba oraz zaangażowani rodzice.

LAS WITA NAS PROJEKT PRZY WSPÓŁPRACY Z NADLEŚNICTWEM ZDROJE

Uczniowie klasy 1 b ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Kłodzku wraz z paniami Małgorzatą i Eweliną Więckowską 24.10. 2019 roku o godzinie 8.00 wyruszyli na wielką przygodę w ramach projektu ,,Las wita nas”, który realizowany jest dzięki współpracy z Nadleśnictwem Zdroje.

ARBORETUM W WOJSŁAWICACH POZNAJEMY ŚWIAT ROŚLIN

W piękny piątkowy poranek 25 października 2019 roku klasy 5a,b i c wybrały się do arboretum w Wojsławicach. Najpierw Pani Marta Rusiniak przeprowadziła  nietypową wspólną lekcję na temat budowy roślin, którą uatrakcyjniła ciekawą prezentacją.