Pismo "Zawsze coś..." - Listopad 2019/2020

SŁOWO WSTĘPNE - LISTOPAD

Ach ten listopad... Pogoda codziennie płata nam figla: raz słonecznie, raz deszczowo, z chmurami lub bez. Nie wprowadza nas to w zbyt dobry nastrój i chęć do pracy, nauki, czy zabawy. W redakcji, naszą wspólną pracą staramy się zniwelować te wszystkie problemy, abyście zawsze czuli się super.

KWESTA WOLONTARIUSZY TOWARZYSTWA POMOCY IM. ŚW. BRATA ALBERTA Z NASZEJ SZKOŁY NA KŁODZKICH CMENTARZACH

W dniach 1-2 listopada bieżącego roku na kłodzkich cmentarzach (przy ulicy Szpitalnej oraz Dusznickiej) odbywała się zbiórka pieniędzy na żywność i leki dla najuboższych, które potem będą rozdawane m. i. w jadłodajniach czy schroniskach.

GRA PATRIOTYCZNA W 101 ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2 IM. JANA PAWŁA II W KŁODZKU

W piątek 8 listopada 2019 roku uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Kłodzku świętowali 101 ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI przez Polskę.

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO POLSKO...

Jak wszyscy wiedzą, 11 listopada obchodziliśmy 101 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Z tego właśnie powodu, w Szalejowie Górnym odbył się koncert naszego chóru pod opieką pana Dominika Jerza w pełni poświęcony temu wydarzeniu.

KRAKOWSKIE PŁAZY Z WIZYTACJĄ W NASZEJ SZKOLE!

W środę 13 października 2019 roku odbył się pokaz płazów dla klas 5 i 6. Naszą szkołę odwiedziła pani z Krakowa, która specjalizuje się w zoologii. Przywiozła cały kosz prześlicznych płazów ogoniastych oraz bezogoniastych, aby nam je pokazać i o nich opowiedzieć.

ZAWODY PŁYWACKIE

Dnia 15.11.2019 odbyły się zawody pływackie na kłodzkim basenie. Naszą szkołę reprezentowało 15 pływaków. Skład drużyny w tym roku się powiększył o kilku nowych uczniów: Otylię Pucztarską, Laurę Oleksiuk, Hanię Kostrzewską, Amelkę Żak, Kevina Igrasa.

WARSZTATY SZKOLENIOWE DLA SAMORZĄDÓW UCZNIOWSKICH I PRZYSZŁYCH RADNYCH

Przedstawiciele naszego Samorządu Uczniowskiego – Jakub Syryca i Karolina Krzywda wzięli udział 18 listopada 2019 roku w szkoleniu w Domu Dziecka w Kłodzku na temat MŁODZIEŻOWA RADA – START!

LAS WITA NAS SADZENIE MODRZEWI Z UDZIAŁEM PIERWSZOKLASISTÓW W RAMACH PROJEKTU

18 listopada 2019 roku klasa 1b ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kłodzku  wyruszyła ponownie na leśną przygodę związaną z projektem "Las wita nas". Tym razem BUS zawiózł nas do leśniczówki  w Polanicy – Zdroju, gdzie spotkaliśmy się z naszym ulubionym leśnikiem Panem Michałem Nicałkiem.

XX EDYCJI PIŁKI NOŻNEJ "Z PODWÓRKA NA STADION" O PUCHAR TYMBARKU

19 listopada nasi piłkarze rywalizowali w eliminacjach powiatowych. Zagraliśmy wyrównane mecze z Nową Rudą, Szczytną, Wodowicami, Stroniem Śl i  Ścinawką. Niestety nie udało im się zakwalifikować do kolejnego etapu ale chłopcy pokazali że, potrafią kopać  w piłkę, a  w naszej szkole nie brakuje nam utalentowanych sportowców.

BEZPIECZEŃSTWO W SIECI

20 listopada 2019 roku uczniowie klas 7-8 uczestniczyli w szkoleniu na temat bezpieczeństwa w sieci w ramach projektu „Face to face”, które poprowadzili wolontariusze z Europejskiego Forum Młodzieży. Spotkanie odbyło się w języku angielskim.