Pismo "Zawsze coś..." - Grudzień 2019/2020

SŁOWO WSTĘPNE - GRUDZIEŃ

Grudzień to miesiąc, w którym wszyscy powoli zaczynają czuć magię świąt, przystrajać swoje domy i mieszkania wprowadzając tym samym do nich zimowo- świąteczny i przytulny nastrój. Cudowny zapach choinki połączony z wonią pierników mówią same za siebie.

WIEŻA BABEL - ZMAGANIA MATEMATYCZNE

We wtorek trzeciego grudnia 2019 roku w naszej szkole odbył się pierwszy etap konkursu Wieża Babel. Mogli wziąć w nim udział wszyscy zainteresowani uczniowie z klas 4-8.

NIEZWYKŁA SZLACHETNA PACZKA W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. JANA PAWŁA II W KŁODZKU

W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kłodzku 4 grudnia 2019 roku miało miejsce ważne dla nas wydarzenie, na które czekaliśmy cały rok – już trzecie wielkie pakowanie Szlachetnej Paczki. Społeczność szkoły: uczniowie, nauczyciele, pracownicy i rodzice od dwóch tygodni gromadzili podarunki dla wybranej rodziny. Wśród potrzeb rodziny znalazły się np.: środki czystości, sucha żywność, zabawki, artykuły szkolne i łóżeczko ufundowane ze zbiórki pieniędzy wśród nauczycieli. Na pakowanie przyszło wiele osób, jeszcze więcej niż w poprzednim roku. Najprawdopodobniej to wynik przykładu jaki daje co roku pani Dyrektor Iwona Banyś i nauczyciele osobiście uczestnicząc w pakowaniu darów.

MAGICZNE MIKOŁAJKI DLA NAJMŁODSZYCH

W czwartek 5 grudnia 2019 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z Świętym Mikołajem dla klas 1 – 3. Organizatorami tego wydarzenia były panie Magdalena Głośna Łabędź oraz Marta Januszkiewicz. W rolę Orszaku mikołajowego wcielili się uczniowie z klasy 6a, którzy byli aniołkami, elfami, reniferami,a głównym bohaterem był oczywiście Mikołaj.

ORSZAK MIKOŁAJOWY W AKCJI JA WOLONTARIUSZ Z POMOCĄ DLA OSÓB NIEPEŁOSPRAWNYM

W dniach od 30 listopada do 7 grudnia 2019 roku, wolontariusze naszej szkoły aktywnie działali w charytatywnej akcji na rzecz osób niepełnosprawnych zbierając pieniędze na paczki mikołajowe. To niezwykłe przedsięwzięcie realizowane jest przez Fundację Razem Możemy Więcej przy Domu Dziecka w Kłodzku. Wolontariusze także biorą udział w konkursie "Ja Wolontariusz".

„NAPISZ LIST- ZMIEŃ ŻYCIE!”

Napisz list – zmień życie!” – pod tym hasłem obchodzony był w naszej szkole Dzień Praw Człowieka. 10 grudnia uczniowie klas III - VIII, nauczyciele i pracownicy szkoły mieli możliwość uczestniczenia w akcji „Maraton Pisania Listów”, organizowanej corocznie przez organizację Amnesty International.

LEŚNE ŁAMIGŁÓWKI II

W środę 11 grudnia 2019 roku w Miejskim Ośrodku Kultury umiejscowionym w Szczytnej odbyła się już II edycja Leśnych Łamigłówek. Tym razem nasza szkoła zajęła miejsce V, z VIII drużyn.

ARTYSTYCZNA DWÓJKA KONCERT KOLĘD I KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

W piątek 13 grudnia 2019 roku w Kłodzkim Ośrodku Kultury odbył się koncert kolęd i kiermasz świąteczny w ramach projektu "Artystyczna Sp 2" mającym na celu promowanie talentów artystycznych w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Kłodzku. Całemu wydarzeniu towarzyszył kiermasz ozdób i wypieków świątecznych, wykonanych przez uczniów i rodziców każdej klasy z naszej placówki.

ZDOBYWAMY KORONĘ ZIEMI KŁODZKIEJ – JAGODNA

W sobotę 14 grudnia 2019 roku odbyła się kolejna wycieczka szkolnego klubu turystycznego "Traperzy", która zbliżyła nas do osiągnięcia wymarzonej odznaki Zdobywcy Korony Ziemi Kłodzkiej.Tym razem celem była góra Jagodna położona nad miejscowością Spalona.

ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI WOLONTARIUSZY PRZY WSPÓŁPRACY Z TOWARZYSTWEM ŚW.BRATA ALBERTA W KŁODZKU

W sobotę oraz niedzielę 14 i 15 grudnia 2019 roku w kłodzkim markecie Leclerc odbywała się świąteczna zbiórka żywności zorganizowana przez Kłodzkie Towarzystwo im. Św. Brata Alberta dla najuboższych rodzin i osób starszych. Opiekunem tej akcji była pani Magdalena Głośna-Łabędź, nasz szkolny koordynator.