Pismo "Zawsze coś..." - Styczeń 2019/2020

SŁOWO WSTĘPNE - STYCZEŃ

Witam serdecznie w styczniu oraz nowym 2020 roku. Pomimo, że za oknem śniegu brak, uważam ten miesiąc za naprawdę super. W naszej gazecie „Zawsze Coś...” tym razem przeczytacie będziecie mogli o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, koncercie kolęd w parafii im. Jana Pawła II na Owczej Górze, zbiórce charytatywnej Góra Grosza, recenzje z spektaklu w języku angielskim w Kłodzkim Ośrodek Kultury i przedstawieniu „W krainie Narnii", konkursie kolęd i pastorałek, czy wyprawie Traperów w góry do Ścinawki Górnej.

W KRAINIE NARNII

W piątek 10 stycznia 2020 roku uczniowie klas szóstych Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II wybrali się na spektakl pt.: ,,W krainie Narnii” do Kłodzkiego Ośrodka Kultury. Scenariusz tego przedstawienia napisany został na podstawie powieści pt.: ,,Opowieści z Narnii, Lew, czarownica i stara szafa”. Występowało w nim pięcioro aktorów.

SZKOLENIE RADNYCH II KADENCJI MŁODZIEŻOWEJ RADY MIEJSKIEJ W KŁODZKU

Dnia 10.01.2020 r. odbyło się Szkolenie Radnych II kadencji Młodzieżowej Rady Miejskiej w Kłodzku. Na początku spotkania było wiele zabaw, które miały służyć integracji, aby w późniejszym czasie lepiej się nam wspólnie pracowało.

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY 2020

Już tradycją się stało, że co rok w drugim tygodniu stycznia odbywa się wielki finał WOŚP. Tym razem nie mogło być inaczej, dlatego 12 stycznia 2010 roku ta impreza wystartowała już 28 raz. Z tej okazji w Kłodzkim Ośrodku Kultury odbywały się pokazy artystyczne i licytacje. Po rynku i okolicach spacerowało mnóstwo wolontariuszy.

UROCZYSTA SESJA RADNYCH II KADENCJI MŁODZIEŻOWEJ RADY MIEJSKIEJ W KŁODZKU

Dnia 14.01.2020r. odbyła się pierwsza uroczysta sesja Radnych II Kadencji Młodzieżowej Rady Miejskiej Kłodzko.

KOLĘDOWANIE W KŁODZKIM OŚRODKU KULTURY

W Kłodzkim Ośrodku Kultury 15 stycznia 2020 roku odbyło się kolędowanie. W tym przedsięwzięciu uczestniczyły dwie szkoły, nasza oraz Szkoła Podstawowa nr 3 z Kłodzka, a także chętni rodzice.

NAJMŁODSI UCZNIOWIE SP. 2 IM. JANA PAWŁA 2 DOKARMIAJĄ LEŚNE ZWIERZAKI

16 stycznia 2020 roku klasa 1b wybrała się ponownie w ramach projektu ,,Las wita nas” na leśną przygodę. Tym razem naszym celem było sprawić smaczną niespodziankę zwierzętom.

ANGLOJĘZYCZNY TEATR

W piątek 17 stycznia uczniowie klas 2-8 naszej szkoły mieli okazję oglądać przedstawienia w języku angielskim. Było to możliwe dzięki nauczycielom języka angielskiego, którzy zaprosili do Kłodzka grupę teatralną z Krakowa (Centrum Teatralne). Przedstawienia miały miejsce w Kłodzkim Ośrodku Kultury i były dostosowane do poziomu znajomości języka angielskiego na różnych etapach edukacji szkolnej.

WYPRAWA TRAPERÓW NA NOWĄ KOPĄ

18 stycznia 2020 roku odbyła się kolejna wycieczka w ramach odznaki Korona Ziemi Kłodzkiej uczestników koła turystycznego Traperzy. Tym razem celem było zdobycie Nowej Kopy położonej we Wzgórzach Ścinawskich. Jest ona niskim szczytem o wysokości 553 m n. p. m.

UZDOLNIENI UCZNIOWIE Z KONCERTEM I POEZJĄ W PARAFII JANA PAWŁA II NA OWCZEJ GÓRZE

W niedzielę, 19 stycznia 2020 roku wokaliści oraz recytatorzy z naszej placówki wystąpili w parafii im. Jana Pawła II na Owczej Górze, z koncertem kolęd i poezji bożonarodzeniowej.